קרח יבש – כיצד הוא מסייע לאנשים פרטיים וחברות תעשייה? - אייס ישראל
קרח
 
 

כיצד מסייע קרח יבש לתעשייה ולפרטיים?


 
 

כשאנחנו חושבים על קרח אנחנו בדרך כלל... רגע, בעצם אנחנו לא ממש חושבים על קרח. הוא נמצא שם מבחינתנו באופן כמעט טבעי וברור ולא ממש צריך להקדיש לו מחשבה. הוא בתוך הפריזר במקרר, הוא נכנס אל הקפה הקר בבית הקפה והוא משמש את התעשייה בקירור מוצרים, גם בלי שנדע מכך או נשים לכך לב.

אבל למעשה קרח הוא מוצר לכל דבר, שמגיע בגרסאות שונות ויכול להתאים למגוון רחב של שימושים עבור אנשים פרטיים ועבור תעשייה, מבסיס לאירועים ועד לאחסון או קירור מזון ותרופות. קרח יבש הוא אחד המוצרים הבולטים בתחום זה. אלו הםהשימושים העיקריים בו.


כיצד קרח יבש משתלב בעולם התעשייתי?

מאז ומתמיד שימש קרח יבש לתעשייה אמצעי אחסון וקירור חשוב. גם היום, בעידן הטכנולוגי, שימוש בקרח הוא נפוץ מאד. השימוש נפוץ בתעשיית המזון, בתעשיות התרופות ובתחומי מחקר ופיתוח כימי. בכל חנות תמצאו קרח יבש שתפקידו קרירו מזון אומוצרים אחרים. בכל מפעל שבו יש צורך בשמירה על טמפרטורה של חומרים או אביזרים, משמש קרח יבש כאמצעי קירור ציוד.

לצד השימושים התעשייתיים האלו, קרח יבש משמש למגוון רחב של פונקציות. למשל לשמירה על חומרים במעבדות המחקר שבמפעל או לאחסון במהלך הובלת סחורה רגישה. למעשה,רבות מהמשאיות שאנחנו רואים על הכבישים נושאות סחורה לחנויות הן חדרי קירור על גלגלים ובזכות כך המזון, התרופות ושאר המוצרים המתכלים שאנחנו צורכים נשמרים בתנאים האידיאליים עד שהם מגיעים לחנות, וגם לאחר מכן.


בכל חנות מזון או בית מרקחת עושים שימוש בקרח כדי שהמוצר שמגיע לחנות יישמר בטמפרטורה האידיאלית. כך אנחנו יכולים להנות מקניית מוצרים באיכות גבוהה ולא לפחד מזיהומים, סכנות בריאותיות ושאר צרות כשאנחנו רוכשים מזון או תרופות.


קרח יבש יכול להיות גם פריט נוצץ

למרות שקשה לנו לחשוב על כך, קרח יבש יכול להיות גם פריט נוצץ במיוחד. במסיבות ואירועים משתמשים בקרח יבש ליצירת פסלים קפואים ולאחסון אסתטי של משקאות. קרח יבש לאירועים משווק לגני אירועים, מסעדות, פאבים, מועדונים בהם מוכרים גם מזון ושתייה ועוד מקומות רבים. למעשה כל מי שמוכר שתייה ואוכל בדרך כלל צריך גם משטחי קרח או אמצעי הקפאה על בסיס קרח לאחסון ולשמירה על המוצרים.

גם אנשים פרטיים שנוהגים לארח בבית או מפיקים אירועים באופן קבוע נעזרים בקרח יבש או רטוב למגוון רחב של שימושים. הם מביאים קרח להגשת משקאות, להנחת מזון הדורש קירור על משטח ששומר על הטמפרטורה או להגשה אסתטית ויפה.


למרות שאנחנו יכולים לזלזל בו בקלות הקרח היבש הוא אמצעי שנותן גב לתעשייה במגוון תחומים, לתחום הקמעונאות, למקומות הבילוי וגם למי שאוהב לארח בבית. מכל הסיבות האלו לא כדאי לקחת אותו כמובן מאליו.